Masz pytania? Napisz

Zagęszczanie rzęs fakty i mity

/ / Rzęsy i brwi
Przedłużanie rzes Warszawa Wola

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs fakty i mity

Wraz ze wzrostem popularności zabiegu jakim jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs, wokół tej dziedziny kosmetyki powstało wiele nieraz kontrowersyjnych mitów a ilość błędnych i częstokroć powielanych informacji jest wręcz zatrważająca. Poniżej zawarłam kilka powszechnie panujących mitów wraz z wyjaśnieniami.

MIT 1: Aplikowane rzęsy osłabiają rzęsy naturalne – częściowo prawda.

Aplikowane rzęsy osłabiają  naturalne tylko w przypadku ich złego doboru. Za ciężkie i za długie, osłabiają strukturę włosa. Jeżeli do tego dojdzie zbyt duża ilość użytego kleju, na rzęsach mogą tworzyć się grudki, które w skrajnych wypadkach doprowadzają do sklejania się dwóch rzęs. Rzęsa naturalna będzie rosła przeciążona, co może prowadzić do jej deformacji i wypadnięcia. Dlaczego tylko w części jest to prawda?Ponieważ w opisanym wyżej przypadku jest to wina osoby wykonującej aplikację a nie sam fakt poddania się zabiegowi przedłużania czy zagęszczania rzęs. Jeśli zabieg jest wykonany zgodnie ze sztuką, do osłabienia i wypadania naturalnych rzęs nie dojdzie a Wy będziecie cieszyły się pięknymi rzęsami bez uczucia dyskomfortu .

MIT 2: Aplikowane rzęsy powodują wypadanie

Rzęsy stale rosną, podobnie jak włosy na głowie. Żywotność rzęsy wynosi około 60-90 dni, po tym czasie wypadają a na ich miejscu pojawiają się nowe. Każda rzęsa jest na innym etapie wzrostu a większość ludzi traci ok 1-3 rzęs dziennie. Prawidłowo założone rzęsy nie wpływają na naturalny cykl wzrostu. Niestety nawet wprawne oko stylistki nie jest w stanie stwierdzić na jakim etapie wzrostu jest dana rzęsa, dlatego nierzadko po aplikacji część rzęs potrafi sama z siebie zgodnie z naturalnym cyklem wypaść. Wypadające po aplikacji rzęsy są bardziej zauważalne, gdyż do nich przytwierdzone są te które założyła nam stylistka.

MIT 3: Noszenie aplikowanych rzęs jest niehigieniczne

Przed zdecydowaniem się na zabieg warto sprawdzić w jakich warunkach jest on wykonywany. Dobrym pomysłem jest też przeczytanie opinii o salonie, w którym zamierzamy dokonać aplikacji. W swoim wyborze kierujmy się opinią innych i wybierajmy te, które są najczęściej polecane. Jeżeli zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach a stylistka nosi maseczkę i jednorazowe rękawiczki a także używa wysterylizowanych pęset możemy być pewne, że nic nam nie grozi.

Ważnym elementem dbania o już doczepione rzęsy jest ich należyta pielęgnacja. Rzęsy należy myć tak samo jak każdą inną część naszego ciała. Wyjątek stanowią pierwsze 24 godziny po zabiegu, które są potrzebne do tego by klej dobrze związał.

MIT 4: Zabieg zagęszczania rzęs jest bolesny

Jeśli oko jest odpowiednio zabezpieczone przed oparami kleju, płynami czyszczącymi i utrwalającymi oraz osoba wykonująca zabieg jest odpowiednio przeszkolona i potrafi prawidłowo posługiwać się pęsetą absolutnie nic nam nie grozi. Często dziewczyny usypiają w trakcie, więc zabieg należy to komfortowych i bezbolesnych.

MIT 5 :Zagęszczanie rzęs trwa w nieskończoność

Każda precyzyjna praca wymaga czasu. Jeżeli coś jest robione szybko nie będzie dokładne i zaważy na jakości świadczonej usługi. Dlatego założenie od nowa kompletu rzęs może trwać nawet od 2 do 2,5 godziny w zależności od wybranej metody. Zabieg uzupełniania jest o połowę krótszy i wynosi średnio godzinę zegarową.

Mam nadzieję, że w tych kilku punktach udało mi się rozwiać wasze wątpliwości dotyczące aplikacji rzęs. Jeżeli nie, czekam na pytania, na które z prawdziwą chęcią odpowiem 🙂

Przeczytaj też Przyczyny zbyt szybkiego wypadania przedłużonych rzęs.

Autor: Marysia Gawrońska

TOP