Masz pytanie?

Stylizacja rzęs – czyli o relacjach słów kilka…

/ / Rzęsy i brwi

Stylizacja rzęs – czyli o relacjach słów kilka…

Stylistkę rzęs i ich klientki powinna cechować relacja, u podstaw której leżą wyrozumiałość, dobra komunikacja oraz zaufanie. Osoba wykonująca zabieg związany z rzęsami, ma być postrzegana jako ekspert w swojej dziedzinie. Klientki zaś chcą przychodzić na zabieg, bezstresowo, bez obaw, że zostaną potraktowane nieuczciwie, muszą mieć pewność, że oferowane są im usługi na najwyższym poziomie. Dobra relacja między stylistką a klientką
powinna polegać na wzajemnym zrozumieniu. Co zrobić w przypadku, gdy jedna ze stron jest nie do końca usatysfakcjonowana? Jak dojść do porozumienia? Co należy zrobić, by stworzyć swego rodzaju więź? Opierając się na swoim doświadczeniu chciałabym opisać własne spostrzeżenia w relacji pomiędzy stylistką a klientką.

Należy wiedzieć na co się piszemy

Przy poszukiwaniach specjalisty kierujemy się spostrzeżeniami znajomych. To dzięki ich opinii dowiemy się, gdzie warto chodzić a jakich miejsc unikać. Dodatkowo mamy jasny dowód w postaci ładnie wykonanego zabiegu np. przedłużania rzęs, które pięknie zdobi oczy.  Co w przypadku gdy nie mamy nikogo kto korzysta z takich usług? Z pomocą przychodzi nam internet. Wystarczy wpisać interesujący nas zabieg, przejrzeć kilka a czasem kilkanaście stron salonów i stylistek rzęs by mieć jakiekolwiek rozeznanie w temacie jaki nas interesuje. Na wielu z nich mamy do dyspozycji galerię z wykonanych zabiegów. Jeżeli prace przypadną nam do gustu, możemy umówić się na pierwszą wizytę.  Zdarza jednak  się, iż niektóre „stylistki” dodają prace, których niestety nie są autorami, a ma to na celu wyróżnienie się spośród tysięcy ogłoszeń. Podczas rozmowy dobrze jest więc poprosić o dodatkowe zdjęcia, by móc zweryfikować, czy na pewno osoba, która się reklamuje jest rzeczywiście autorem prac przedstawionych na stronie internetowej bądź fanpage. Warto również podpytać o doświadczenie oraz o ukończone kursy. Jeśli osoba ta nie ma długiego stażu, dowiedzmy się ile dziennie wykonuje aplikacji. Przysłowie mówi „trening czyni mistrza” a co za tym idzie praktyka jest bardzo wskazana. Jeszcze kilka słów odnośnie certyfikacji. Pojawia się coraz więcej szkół stylizacji rzęs, gdzie warunkiem uzyskania dyplomu jest uczestnictwo w kursie, a nie konieczność stworzenia własnego portfolio. Dlaczego porfolio jest istotne. W renomowanych szkołach warunkiem uzyskania certyfikatu, nie jest samo uczestnictwo w zajęciach ale również przedstawienie swoich prac po ukończeniu kursu.

Zabieg

Po pierwsze szanujmy się na wzajem oraz swój czas. Umawiając się więc na wizytę, starajmy się nie spóźniać. Oczywiście zdarzają się przypadki losowe, niezależne od nas, warto wtedy choć w krótkiej wiadomości tekstowej uprzedzić o swojej absencji bądź spóźnieniu.  Z pozoru błaha rzecz a ułatwi stylistce ułożenie sobie harmonogramu pracy. Proces aplikacji jest czasochłonny i wymaga siedzenia nieruchomo w jednej pozycji. Po skończonym zabiegu, z pewnością będzie chciała się wyprostować, zrobić sobie przerwę. Nasze spóźnienie zakłóca plan dnia. Stylistka natomiast , zapisując klientki powinna brać pod uwagę, że może im coś wypaść i się spóźnią np. praca czy korki. Dlatego warto robić odstępy 15-30 minutowe pomiędzy aplikacjami.

Terminy

Kolejna rzeczą jaką polecam klientkom, to umawianie się z wyprzedzeniem. Czasem bywają ”gorące okresy” takie jak imprezy okolicznościowe, śluby, święta- wówczas stylistki mają pełne ręce roboty i pracują znacznie dłużej. Choćby chciały, nie mogą w danym dniu przyjąć jeszcze jednej dodatkowej osoby. Zwiększanie godzin pracy skutkuje zmęczeniem, rozkojarzeniem, które może przełożyć się na jakość wykonywanej aplikacji. Nie chcąc obniżyć poziomu swoich usług, najzwyczajniej odmawiam wykonanie jeszcze jednego, dodatkowego zabiegu. Reasumując, umawiając się wcześniej, mamy większa szansę na zapisanie się na zabieg, a stylistce dajemy czas, by mogła na spokojnie zaplanować przyszłe aplikacje.

Reklamacje

Czasem zdarza się, że nie jesteśmy zadowolone z jakości świadczonych usług i nie otrzymałyśmy tego za co zapłaciłyśmy. Chcemy taką usługę zareklamować. Macie do niej niepodważalne prawo. Krótko mówiąc jeżeli nie jesteśmy zadowolone z efektu mamy prawo domagać się reklamacji. Oczywiście powinna ona być zasadna i wynikać z ewidentnego błędu stylistki. W takiej sytuacji, stylistka powinna zdjąć rzęsy i zaaplikować nowe.

Przed każdą aplikacją warto też udzielić kilku istotnych informacji odnośnie prawidłowej pielęgnacji rzęs oraz co zrobić w przypadku reakcji alergicznej czy podrażnień. W okresie nasilonych zmian klimatycznych, jak
np. wysokie temperatury, warto jest uprzedzić o większym ryzyku utraty rzęs. Warto też wybierać salon, który zaopatrzony jest w klimatyzację, dzięki czemu pomieszczenie ma stałą pokojową temperaturę i wolne jest od wilgoci. Zarówno wysoka temperatura jak i wilgoć w powietrzu pogarsza skuteczność stosowanych klejów i rzęsy mogą znacznie szybciej zacząć wypadać.  Bardzo dobrym zwyczajem jest więc zaoferowanie poprawy zabiegu w przypadku utraty przez klientkę znacznej ilości rzęs.

Podsumowując ten krótki tekst, warto wypracować sobie pewne, mówiąc kolokwialnie „koleżeńskie” zasady. Warto więc zacieśniać relację pomiędzy stylistką a klientką, tak by pobyt w salonie był czystą przyjemnością, a czas w nim spędzony został uwieńczony piękną stylizacją oraz pełnym zadowoleniem 🙂

 

Autor: Maria Gawrońska

TOP