Masz pytanie?

Stylizacja paznokci lakierem hybrydowym

/ / Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci lakierem hybrydowym

Zadbane ręce, czyli takie po których nie widać zmęczenia w miarę narastających obowiązków stawianych nam przez codzienność są naszą wizytówką. Odpowiednio dobrany kolor na paznokciach, który długo się utrzymuje i nie trzeba go co chwilę poprawiać,  nie tylko poprawia samopoczucie ale też stanowi dopełnienie naszego wizerunku.

Bez wątpienia każda z nas jest inna choć panowie nie raz powiedzą, że wszystkie jesteśmy takie same  :). Są kolory, w których czujemy się dobrze i chcemy je nosić. Często też lakier do paznokci dobieramy do dodatków, jakie mamy na sobie. Wybór kolorów podyktowany jest też przez zmieniające się pory roku, różne okazje czy uroczystości. Żyjemy w coraz większym biegu, mamy bardzo coraz więcej zadań do wykonania, od pracy przy komputerze, krzątaninę w kuchni czy trening w klubie fitness. Zwykły lakier nie jest w stanie podołać obowiązkom aktywnej kobiety i utrzymać się na paznokciach nawet w warunkach ekstremalnych. Jeżeli chcemy by nasze paznokcie wygladały przez długi czas pięknie a my czuły się atrakcyjne z pomocą przychodzi lakier hybrydowy, potocznie zwany hybrydą. Kolor jest tak samo intensywny jak zwykłego lakieru do paznokci, przy czym jest bardzo wytrzymały a pomalowane paznokcie, utwardzone lampą LED utrzymują się przez kilka tygodni.

Poniżej kilka istotnych zalet hybrydy, które sprawiają, że wypierają one klasyczne lakiery do paznokci.

1.Malowanie hybrydą to jeden zabieg, który starcza na dłużej

Malowanie paznokci hybrydą trwa około godziny ,czas ten może się przedłużyć, jeśli płytki paznokcia wymagają sporych poprawek. Proces polega na przygotowaniu płytki paznokcia, nakłada się bazę, lakier oraz top, stanowiący wykończenie. Efekt utrzymuje się od 2 do 3 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rośną nasze naturalne paznokcie. Stosując zwykły lakier do paznokci, trzeba go niestety co parę dni poprawiać, gdyż jego warstwa może się odprysnąć bądź zetrzeć mechanicznie. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz jakąś dyscyplinę sportową, jesteś zabieganą mamą, stale coś robisz przed komputerem hybryda jest strzałem w dziesiątkę.

2.Pełna gama kolorów i możliwość personalizacji

Paleta barw stale się poszerza, pojawiają się kolekcje np. ślubna, gdzie dominują biel, beże, kolekcje sezonowe- charakterystyczne, bardzo żywe, letnie kolory. W okresie jesiennym zaczynają dominować szarości, purpura, śliwka barwy nawiązujące do jesieni. Kolejnym, ogromnym atutem jest to, iż z lakierem hybrydowym można łączyć ozdoby takie jak błyszczące kamienie, naklejki uzyskując dzięki temu rozmaite efekty  np. ostatnio bardzo modne cieniowanie tzw. ombre. Wszystko zależy od wyobraźni osoby zajmującej się stylizacją paznokci i naszych pomysłów.

3.Ochrona paznokcia

Jeśli lakier jest nałożony prawidłowo wraz z przygotowaniem, przez które rozumiemy nałożenie odpowiedniej bazy oraz topu to nie niszczą one naturalnej płytki paznokcia. Istotne jest również, by do usuwania hybrydy korzystać z
wysokiej jakości produktów. Paznokcie po nałożeniu hybrydy są dodatkowo utwardzone, co często chroni je przed mechanicznymi urazami. Patrząc na swoje paznokcie mogę śmiało stwierdzić, że dużo łatwiej jest zapuścić paznokcie malując je lakierami hybrydowymi.

Podsumowując, warto jest spróbować nałożyć lakier hybrydowy, by sprawdzić czy odpowiada nam takie rozwiązanie. Paleta barw jest bardzo bogata i możemy śmiało eksperymentować z kolorami.

Autor: Maria Gawrońska

TOP