Masz pytanie?

Stylistka rzęs. Jak wybrać?

/ / Rzęsy i brwi

Stylistka rzęs. Jak wybrać?

Ostatnio, gdy powiedziałam mojej znajomej Kasi czym się zajmuję,usłyszałam : „ ja sobie doczepiłam i to strasznie zniszczyło moje naturalne rzęsy, nigdy więcej (…)”. W miarę zadawania pytań, udało mi się dociec, dlaczego jej reakcja na doczepianie rzęs była tak negatywna. Przyczyna nie tkwiła w konieczności leżenia z zamkniętymi oczami w jednej pozycji, zastrzeżeń nie budził również sam gabinet kosmetyczny, jak wspomina. Opisała go jako miejsce, o bardzo nowoczesnym wyglądzie, miłej obsłudze. Cena nie była wygórowana, mieściła się w normach. Koszmar, o jakim wspomina Kasia zaczął się dopiero po aplikacji. Stała się ofiarą pseudostylistki, osoby bez odpowiedniego doświadczenia, która mimo tego wykonała zabieg.

Pseudostylistki i ich prace są antyreklamą dla osób zajmujących się profesjonalnie przedłużaniem rzęs. Klientki, które już raz poddały się takiemu zabiegowi i zostały oszukane nie chcą ponownie korzystać z zabiegu.

Poniżej podam wam kilka wskazówek, jak rozpoznać osoby niekompetentne, by nie stać się ich ofiarą.

Ważne jest, by samemu zrobić małe rozeznanie, najlepiej szukać osób z polecenia. Jeśli któraś z naszych znajomych ma dobrze dobrane rzęsy i ładnie się w nich prezentuje, najlepiej poprosić ją o kontakt. Jeśli nie mamy nikogo, kto ma namiary na fachowca, należy zwrócić uwagę na portfolio, jakie ta osoba zdążyła zgromadzić. Jeśli jest bogate, często aktualizowane- prawdopodobnie ta osoba jest czynna zawodowo. Doświadczenie osób, które reklamując się w ogłoszeniu zamieszczają dwie prace, powinno budzić zastrzeżenia.

Kolejna kwestia, to cena, jaką mamy zapłacić za usługę. Powinnyśmy być uczulone na niskie ceny, jakie pseudostylistki oferują za usługi. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Nie należy mylić pseudostylistek
z osobami, które są świeżo po kursie i poszukują osób, na których mogłyby ćwiczyć swoje umiejętności. Przeważnie zapłatą za taką usługę jest zwrot kosztów, jakie poniosły za materiały. Osoba początkująca powinna poinformować, iż dopiero zaczyna swoją przygodę z rzęsami i nie jest doświadczona. Mamy wówczas postawioną sprawę jasno i wyłącznie od nas zależy decyzja czy poddać się zabiegowi. Warto zwrócić uwagę na warunki, w jakich pracuje stylistka. Pomieszczenie powinno być czyste, zadbane. Zwracajmy uwagę, czy dana osoba dezynfekuje pęsety, myje ręce- przestrzega zasad higieny. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym razie możemy zostać narażone na infekcje, kończące się interwencją lekarza. Prawdziwa stylistka wie, iż materiały, z jakich korzysta są bardzo istotne- powinny spełniać normy i być wysokiej jakości. Na materiałach nie powinno się oszczędzać. Jedna z moich klientek, skorzystała z usług „specjalistki” i podczas zabiegu, który bardzo długo trwał, poprosiła o przerwę, gdyż musiała skorzystać z toalety. Osoba ta odmówiła, tłumacząc się, iż nie posiada dostatecznej ilości płatków kolagenowych, które musiałaby ponownie zaaplikować po przerwie w pracy. Klientka wytrwała do końca, ale więcej już z usług tej Pani nie skorzystała.

Jeśli nie jesteśmy pewne, co do kompetencji danej osoby, zawsze warto poprosić o pokazanie świadectw potwierdzających wiedzę i doświadczenie. Są to na ogół świadectwa ukończonych kursów oraz certyfikaty. Dobrze, jeśli jest to świadectwo renomowanej szkoły. Dobrze, gdy stylistka jest w stanie odpowiedzieć nam na każde pytanie, omówi z nami zasady pielęgnacji. W przypadku, gdy wystąpią komplikacje po zabiegu, doradzi co należy zrobić.

Poniższy wpis ma nakreślić, jakie cechy powinna mieć profesjonalna stylistka oraz czym należy się kierować, by wybór odpowiedniej osoby był jak najbardziej trafny.

TOP