Masz pytanie?

Rzęsowe postanowienia na nowy rok

/ / Rzęsy i brwi, Wizaż

Rzęsowe postanowienia na nowy rok

Nowy Rok jest okresem postanowień i wprowadzenia dobrych nawyków. Poniżej wypunktowane kilka dobrych rad, które można wprowadzić od teraz.

Uzupełniajmy rzęsy regularnie.

Rzęsy u niektórych rosną bardzo szybko, u innych nieco wolniej. Tempo wzrostu jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników takich jak: dieta, hormony, (stosowanie ostatnio bardzo popularnych) symulatorów wzrostu. Im szybciej rosną naturalne rzęsy, tym częściej trzeba poddawać się zabiegowi uzupełnienia, gdyż szybciej widoczny jest ubytek.

Niestety, na proces wzrostu i powiązany z tym proces wypadania rzęs nie mamy wpływu. Jedyne, co możemy zrobić to obserwować kiedy rzęsy zaczną się przerzedzać i wprowadzić regularnie wizyty u stylistki. Najczęściej zaleca się uzupełnianie rzęs co 2,5-3 tygodnie. Osobom, którym rzęsy rosną szybko zaleca się przychodzić na zabieg uzupełnienia częściej, np. co 2 tygodnie. Pozwoli to zachować ciągłość w posiadaniu pięknych rzęs.

Planujmy.

Gdy mamy ważne wyjście, a piękne rzęsy są częścią zaplanowanej kreacji, dobrym pomysłem jest umówienie się na wizytę z wyprzedzeniem, szczególnie podczas tzw „gorących okresów”- tak jak Święta Bożonarodzeniowe, Sylwester- wtedy zwolenniczek gęstych, pięknych rzęs jest znacznie więcej. Grafik stylistki bywa bardzo napięty. Istnieje ryzyko, iż może nie mieć czasu przyjąć dodatkowej osoby, jeśli umówimy się zbyt późno. By uniknąć rozczarowań, planujmy zabieg z wyprzedzeniem. Najbliższe święto, podczas którego może być „boom” na rzęsy to święto zakochanych czyli Walentynki,podczas tego dnia każda z nas chce wyglądać pięknie. Warto więc pomyśleć o wizycie już w styczniu.

Nie sugerujmy się ceną.

Przedłużanie rzęs aktualnie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych i coraz więcej osób zaczyna się tym zajmować. Niestety, zdarzają się osoby nieprofesjonalnie- bez dobrych kursów, pracujących na materiałach z niepewnego źródła. By zwabić klientki, oferują zabieg w bardzo niskiej cenie. Taka osoba kieruje się jedynie tym, by klientek było jak najwięcej. Rzęsy na ogół są źle dobrane, na rzęsach tworzą się „sklejki”- efekt nieumiejętnej aplikacji przy nadmiarze kleju. W rezultacie trzeba pozbyć się niefortunnych rzęs i założyć wszystko od nowa. Miało być tanio, a mamy zmarnowany czas i pieniądze.

Jeszcze gorzej, gdy nabawimy się infekcji, alergii, może to być skutkiem materiałów nieznanego pochodzenia, bądź niesterylnymi warunkami, jakie panują w gabinecie. Lepiej zapłacić więcej za zabieg i nie stresować powikłaniami po.

Przychodź przygotowana

Dużo kobiet przychodzi na zabieg w pełnym makijażu, który przed zabiegiem trzeba oczywiście zmyć. Demakijaż jest dodatkową czynnością, która przedłuża cały zabieg. Pozwólmy stylistce zaoszczędzić czas na naszej wizycie, który w tym zawodzie jest bardzo cenny.

Słuchaj dobrych rad

Stylistka z pasją to taka, która poszerza swoją wiedzę, doszkala się, śledzi nowości. Warto jej słuchać zarówno odnośnie pielęgnacji, jak i doboru rzęs. Pomoże dopasować długość, stopień podkręcenia do kształtu oka. Kieruje się poczuciem estetyki oraz chce zatuszować niedoskonałości a atuty wyeksponować. Warto zaufać jej poczuciu estetyki.

Początek Nowego Roku sprzyja nowym nawykom. Warto te pięć zasad mieć na uwadze, a sprawi to, że zabieg założenia /uzupełnienia rzęs będzie przyjemniejszy.

Autor: Marysia Gawrońska Vogue Lashes & Nails

TOP