Masz pytanie?

Przedłużanie rzęs a jakość stosowanych produktów

/ / Rzęsy i brwi

Przedłużanie rzęs a jakość stosowanych produktów

Jedną z kluczowych kwestii przy pracy z rzęsami są odpowiednio dobrane materiały. Powinny być to produkty najwyższej jakości, bezpieczne, wykonane z materiałów pewnego pochodzenia. Profesjonalne produkty nie powodują uszczerbku na zdrowiu klientek oraz zmniejszają szanse na wystąpienie uczuleń czy podrażnień.Są wygodne w użyciu i dobrze się na nich pracuje.

Poniżej znajdziecie kilka informacji, na co należy zwracać uwagę, chcąc się zaopatrzyć się w niezbędny asortyment używany przy stylizacji rzęs.

Na rynku mamy bardzo dużo dostępnych zestawów pęset. Zestaw składa się z pęsety prostej oraz zakrzywionej. Jest wiele cech, jakimi możemy kierować się przy wyborze: materiał z jakiego jest zrobiona, długość, waga, zakończenie. Pęsety mają różne kształty, różne stopnie podkręcenia. Na niektórych bardzo dobrze się pracuje przy metodach
objętościowych, inne dobrze sprawdzają się przy metodzie 1:1. Istotne jest również miejsce, w którym aplikuje się rzęsy, czy będą to wewnętrzne kąciki, czy środek.

Jak wybrać idealny zestaw pęset? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak mi powiedziała znajoma- stylistka z wieloletnim stażem, trzeba eksperymentować i zmieniać co jakiś czas narzędzia, by sprawdzić jak się na nich pracuje. Warto jednak zwrócić uwagę na styk pęset oraz materiał, z jakiego jest zrobiona. „Bezpieczne” są te
wykonane ze stali chirurgicznej, stali nierdzewnej które zmniejszają ryzyko wystąpienia uczulenia i które łatwo jest sterylizować i czyścić, np z resztek kleju. Warto zainwestować więcej w lepszy sprzęt, który umożliwi Nam wygodne, precyzyjne chwytanie i aplikowanie rzęs, zapewniając komfort pracy.

Brak odpowiedniej higieny, praca z niewłaściwymi produktami może okazać się niebezpieczna. Jedną z kluczowych czynności podczas zabiegu jest odpowiednie zabezpieczenie ich przy pomocy płatków pod oczy. Ich zadanie polega na odizolowaniu rzęs powieki górnej i dolnej, ochrona przed urazami mechanicznymi, oparami kleju. Niektóre materiały, z których płatki są wyprodukowane mogą uczulać, powodując nadmierne łzawienie oraz zaczerwienienie oczu podczas aplikacji. Jednym z takich materiałów może być kolagen. Objawy alergii mogą również wystąpić wiele godzin po zabiegu. By ograniczyć ryzyko, zawsze należy kupować u sprawdzonego producenta, badać skład oraz przeprowadzić wywiad z klientką.

Kolejną istotną kwestią jest wybór kleju. Na rynku dostępne jest bardzo dużo różnych klei do rzęs. Są dostępne kleje bardzo szybko wiążące, bo już po kilku sekundach, jak również takie, które producent opisuje jako bardzo trwałe, które wiążą aż do 10 tygodni. Przedział cenowy waha się między 30-100 PLN. Przy wyborze najlepiej sprawdzić
skład oraz jakość. Lepiej wybrać mało alergizujący, klej z wyższej półki.

Dobrze dobrane produkty to większa radość z pracy, dużo mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań podczas zabiegu i późniejszych reklamacji. Nie warto oszczędzać kupując produkty, które pochodzą od niepewnych producentów.

Niech nasz profesjonalizm przejawi się w stosowanych produktach!

Autor: Maria Gawrońska

TOP