Masz pytanie?

Przedłużanie rzęs – Trening czyni Mistrza

/ / Rzęsy i brwi

Przedłużanie rzęs – Trening czyni Mistrza

Branża stylizacji rzęs rozwija się bardzo dynamicznie. Co chwila pojawiają się nowości, rozwijają trendy, jest coraz więcej technik aplikacji. Wymusza to na stylistach rzęs nieustanne poszerzanie swojej wiedzy i kwalifikacji.

Jeżeli na rynku pojawi się jakaś nowość, wymagająca od nas stylistów dodatkowej wiedzy, której sami nie jesteśmy w stanie zweryfikować, nie róbmy tego kosztem klientek. Zawsze bądźmy krok dalej, bierzmy udział w szkoleniach, seminariach, warsztatach, dyskusjach czytajmy też fora internetowe. Za pośrednictwem  tych miejsc jesteśmy w stanie nie tylko poszerzyć swoją wiedzę ale również nabrać cennych umiejętności. Nabytą wiedzę oraz praktykę można sprawdzić na odbywających się cyklicznie zawodach i konkursach . Dzięki bezpośredniej ocenie naszej pracy przez sędziów, będziemy mogli dowiedzieć się jaki jest poziom naszych umiejętności.

Teoria idzie w parze z praktyką. Warto jest inwestować swój czas na poszerzanie wiedzy i kwalifikacji. Im więcej potrafimy tym większa jest nasza satysfakcja i zadowolenie klientek, a nasza praca przeradza się w pasję.

Warsztaty

Szkolenia i warsztaty gwarantują nam, że zawsze jesteśmy na bieżąco z tym co dzieje się w branży stylizacji rzęs i nie tylko.

Uczestnictwo w kursie czy warsztatach tematycznych sprawia, że możemy pogłębić swoją wiedzę ale również sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności w danej dziedzinie.

Przeglądając fora internetowe, pytając się klientek oraz znajomych dowiedziałam się, że spora część „stylistów rzęs” zaczęła swoją przygodę z przedłużaniem z filmów zamieszczonych w sieci. Mało tego. W dalszym ciągu kontynuują praktykę bez ani jednego kursu. Efekty takich prac możemy znaleźć w internecie. Sama niejednokrotnie spotkałam się z nieudolnie zaaplikowanymi rzęsami, które musiałam usuwać. Dlaczego o tym mówię? Jeżeli poważnie podchodzimy do swojego zawodu to naturalnym jest, że chcemy to robić dobrze. Kursy i szkolenia mają nas tego nauczyć.  Od prawidłowego trzymania pęsety, obrania prawidłowej pozycji aż do aplikowania a więc koordynowania separacji rzęs jedną zaś klejeniem drugą ręką. Nie wyobrażam sobie zatem jak można opierać swoją pracę zawodową z filmów zamieszczonych w sieci nie podpierając tego udziałem w szkoleniu. Szkolenia i warsztaty pozwalają nam inaczej spojrzeć na naszą pracę. Pozwalają dostrzec różnice pomiędzy materiałami stosowanymi przy metodach objętościowych a także podjąć próby mieszania skrętów dostosowując je do oka. Wskazówki ekspertów pozwalają nam ujrzeć to czego sami moglibyśmy nie zauważyć.

Atutem kursów doszkalających jest też możliwość skonfrontowania naszych umiejętności z innymi uczestnikami. Osoby lepsze od nas potrafią wtedy dać nam niezłego kopa motywacyjnego a co za tym idzie przyczynić się do jeszcze lepszej pracy.

Przynależność do grupy dyskusyjnej

Warto śledzić wątki, jakie pojawiają się na forach. Czasem zdażyć się tak, że mamy jakiś problem, który z pozoru wydaje się błahy ale skutecznie utrudnia nam pracę. Być, może ktoś się już z nim zetknął i zechciał się podzielić nim publicznie. Za taki przykład może posłużyć problem wysokich temperatur. Bardzo dużo stylistek skarżyło się na upał i dużą wilgotność panującą w powietrzu, co skutecznie utrudniało pracę. Natomiast to na co skarżyły się klientki to niemalże natychmiastowe wypadanie rzęs. Przyczyną okazały się wysokie temperatury. Ponieważ całe ciało zaczęło się pocić między innymi okolice oczu, pot z tłuszczem spływał na rzęsy, sprawiając, że klej nie trzymał. W rezultacie wiele klientek wracało z reklamacją, bo aplikowane rzęsy nie trzymały się tyle, ile powinny.

Znalezienie podobnego problemu na jednym z forów internetowych ułatwiło mi podjęcie decyzji o zainstalowaniu klimatyzacji w okresie nasilonych upałów. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i historia z przedwczesnym wypadaniem rzęs skończyła się tak szybko jak się zaczęła.

Konkursy i rywalizacja

Udział i przystąpienie do rywalizacji daje nam możliwość sprawdzenia się w sytuacji stresującej, gdzie wymagane jest skupienie i koncentracja. Jesteśmy też oceniani przez wykwalifikowane jury, którymi są eksperci w danej dziedzinie, a uwagi i komentarze są bardzo cenne i umożliwiają nam wyeliminowanie przyszłych błędów.

Nie dla bezczynności

Czasem zdarzają się takie dni, kiedy mamy trochę mniej pracy np. w okresie wakacyjnym, czego efektem jest mniejsza ilość aplikacji. Co robić by nie wypaść z wprawy? Odpowiedź jest prosta, warto zainwestować trochę czasu w ćwiczenia zręcznościowe, np. formując „kępki” rzęs jakie się stosuje  w metodach objętościowych. Poświęcenie tej czynności chociaż kilkadziesiąt minut dziennie, gwarantuje wysoką jakość naszych usług.

Podsumowując, im więcej czasu inwestujemy w siebie tym, więcej potrafimy, nasze ruchy stają się dokładniejsze a wiedza się poszerza. Napotykamy mniej problemów i coraz mniej jest w stanie nas zaskoczyć. Wzrasta też nasz autorytet a my sami stajemy się profesjonalistami w swoim fachu. To wszystko sprawia, że nasza praca jest doceniana a klientki z chęcią do nas wracają a także polecają nasze usługi innym, a to daje chyba największą satysfakcję. Warto do tego dążyć.

Autor: Maria Gawrońska

TOP